
Het Tussenjaar Traject interview

Het Tussenjaar Traject; dé manier om in minimaal 6 maanden waardevolle ervaring op te doen en te ontdekken wat de toekomst voor jou in petto heeft!
Gyan startte na zijn buitenlandse minor en wilde niet direct verder studeren, maar wél relevante werkervaring opdoen. Sander had net zijn eerste studie afgerond en twijfelde over zijn volgende stap. Meteen werken voelde te snel, en doorstuderen kon ook nog even wachten. Daarom was even relevante werkervaring opdoen ideaal!
Voor allebei was het Tussenjaar Traject de perfecte kans om zichzelf beter te leren kennen, praktijkervaring op te doen en een netwerk op te bouwen. Wat betekende dit traject voor hen? Hoe hebben ze het ervaren?
Lees hieronder hun verhaal en ontdek wat het Tussenjaar Traject voor jou kan betekenen!
Hoe kwam je bij Werkmandejong terecht?
Sander: “Ik rondde in januari mijn studie Bedrijfswetenschappen af, daarna werd ik eigenlijk vrij snel benaderd door de recruiter van Werkmandejong. Ik twijfelde nog of ik ging doorstuderen of niet, dus besloot ik het gesprek aan te gaan. In eerste instantie ging het om het Traineeship, maar dat vond ik op dat moment net te lang duren. Ik wilde ook nog van mijn studentenleven genieten. Bij Werkmandejong kreeg ik de kans om een contract voor een half jaar te tekenen, zodat ik in mijn tussenjaar toch aan de slag kon.”
Gyan: “Ik ben bij Werkmandejong terecht gekomen via een vriend van mij die het Traineeship al volgde. Hij zat bij een opdracht waar extra ondersteuning nodig was. Ik kwam net terug van mijn minor in het buitenland en had niet per se zin om meteen weer verder te gaan studeren. Ook was mijn gespaarde geld aardig opgeraakt en daarom wilde ik ergens voor een periode fulltime aan de slag. Ik kon toen mooi op projectbasis bij Werkmandejong aan de slag.”

Hoe zag een werkdag eruit voor je?
Sander: “Mijn opdracht was bij Arval waar ik als administratief medewerker aan de slag ging. Het bedrijf maakte een systeemovergang mee en hier mocht ik in gaan ondersteunen. Zo deed ik bijvoorbeeld administratieve taken als klantgegevens invoeren en contracten opmaken. Ook hield ik me bezig met offertes en contractwijzingen.”
“Het was ook wel erg leuk dat ik met een andere Werkmandejong professional op deze opdracht zat. We konden het gelijk goed vinden en hadden ook een erg vergelijkbaar takenpakket, dus het was een leuk pluspunt dat iemand anders van Werkmandejong hier ook was.”
Gyan: “Tijdens mijn opdracht was ik werkzaam bij Babilou en dan vooral op de crediteuren afdeling. Ook hier hadden ze een systeemovergang waar ik bij mocht gaan ondersteunen. Dit was interessant om mee te maken, omdat ik zo gelijk al veel ervaring en kennis op kon doen.
“Ook ik zat op opdracht met een Werkmandejonger. Hierdoor raak je sneller in gesprek met iemand. We werkten samen in een team van ongeveer 6 personen. Er werd altijd hard gewerkt en hard gelachen.”

“Ik twijfelde nog of ik ging doorstuderen, maar een fulltime baan zag ik ook nog niet zitten. Het Tussenjaar Traject bood een mooie oplossing om alvast wat relevante werkervaring op te doen in mijn tussenjaar.”
Sander Breedveld – Tussenjaar Traject alumni
Heb je het gevoel dat je door deze ervaring beter bent voorbereid op de arbeidsmarkt?
Sander: “Ja zeker! Vooral de ervaring die ik heb opgedaan. Het heeft me veel inzichten geboden door een half jaar fulltime aan de slag te gaan bij een groot bedrijf als Arval. Je hebt al gauw door dat het toch een stuk serieuzer is dan een bijbaantje. Je leert prioriteiten stellen en omgaan met veel dingen die op je af komen. Ook heb ik dankzij deze periode gemerkt dat ik niet van eentonig administratief werk houd. Dit is handig om geleerd te hebben, zo weet ik welke richting ik na mijn studie in ieder geval niet op wil.”
Gyan: “Ik denk ook zeker dat ik veel aan deze werkervaring heb gehad. Ik weet nu hoe het is om in een ‘echt’ bedrijf te werken en het is heel anders dan bijvoorbeeld een meewerkstage. Ik heb ook ervaring kunnen opdoen met bedrijfsprocessen en verschillende systemen die je op de financiële afdeling van een bedrijf kan vinden.

Zou je dit traject aanraden aan anderen?
Gyan: “Ik zou dit traject zeker aanraden aan anderen, helemaal als je op zoek bent naar iets voor een bepaalde tijd. Je hebt er ook voor je persoonlijke ontwikkeling veel aan, omdat je toch wat meer in contact staat met Werkmandejong. Als er iets was, kon ik altijd mijn fieldmanager op een fijne en laagdrempelige manier bereiken.”
Sander: “Ja ook ik zou het traject zeker aanraden! Als je op zoek bent naar iets tijdelijks, dan is dit een hele handige en goede oplossing. Ik heb veel gehad aan mijn tussenjaar, zowel op persoonlijk als op professioneel gebied.”